[ Brackets : Boys : Girls ]
2010 FHSAA Boys Water Polo District Tournaments
1 = No. 1 seed; 2 = No. 2 seed; etc.
School reps report results/arrangements to waterpolo@fhsaa.org
Last updated Sunday, April 25, 2010 11:41 PM
 
District Tournament
 
District Seminfinal Games
Monday, April 19-Saturday, April 24
District Final Games
Monday, April 19-Saturday, April 24
District Winner
(advances to
FHSAA First-Round Play-In Games)
District 1
1
Lake Brantley (Altamonte Springs) Lake Brantley
21-9
Lake Brantley
20-5
4
Seminole (Sanford)
2
Oviedo Oviedo
11-8
3
Winter Springs
District 2
1
Bishop Moore (Orlando) Bishop Moore
20-8
Bishop Moore
17-14
4
Olympia (Orlando)
2
Winter Park Winter Park
10-7
3
West Orange (Winter Garden)
District 3
1
Dr. Phillips (Orlando) Dr. Phillips
17-2
Dr. Phillips
18-2
4
Boone (Orlando)
2
Osceola (Kissimmee) Osceola
10-8
3
University (Orlando)
District 4
1
St. Andrew's (Boca Raton) St. Andrew's
23-14
St. Andrew's
15-10
4
Lake Worth
2
Boca Raton Boca Raton
3
Suncoast (Riviera Beach)
District 5
1
Westminster Academy (Fort Lauderdale) Westminster Academy
20-9
Westminster Academy
18-13
4
Coral Springs
2
Deerfield Beach Douglas
17-6
3
Douglas (Parkland)
District 6
1
Cardinal Gibbons (Fort Lauderdale) Cardinal Gibbons
12-8
St. Thomas Aquinas
23-9
4
Fort Lauderdale
2
South Plantation St. Thomas Aquinas
19-0
3
St. Thomas Aquinas (Fort Lauderdale)
District 7
1
Cypress Bay (Weston) Cypress Bay Cypress Bay
22-4
4
Nova (Davie)
2
Western (Davie) Western
3
Cooper City
District 8
1
Pembroke Pines Charter Pembroke Pines Charter Pembroke Pines Charter
13-4
4
Everglades (Miramar)
2
Flanagan (Pembroke Pines) Flanagan
3
South Broward (Hollywood)
District 9
1
Dr. Krop (Miami) Dr. Krop
20-4
Dr. Krop
10-8
4
Goleman (Miami)
2
Hialeah Hialeah
3
North Miami Beach
District 10
1
Columbus (Miami) Columbus
Columbus
17-6
4
Miami Country Day
2
MAST (Key Biscayne) MAST
3
Miami
District 11
1
Belen Jesuit (Miami) Belen Jesuit
26-1
Belen Jesuit
18-8
4
Braddock (Miami)
2
Ransom Everglades (Miami) Ransom Everglades
9-4
3
Coral Gables
District 12
1
Gulliver Prep (Miami) Gulliver Prep Gulliver Prep
16-7
4
Miami Killian
2
Miami Palmetto Miami Palmetto
3
Miami Sunset