[ Brackets : Boys : Girls ]
2010 FHSAA Girls Water Polo District Tournaments
1 = No. 1 seed; 2 = No. 2 seed; etc.
School reps report results/arrangements to waterpolo@fhsaa.org
Last updated Sunday, April 25, 2010 11:37 PM
 
District Tournament
 
District Seminfinal Games
Monday, April 19-Saturday, April 24
District Final Games
Monday, April 19-Saturday, April 24
District Winner
(advances to
FHSAA First-Round Play-In Games)
District 1
1
Oviedo Oviedo
17-2
Oviedo
7-5
4
Hagerty
2
Winter Springs Winter Springs
9-3
3
Lake Brantley (Altamonte Springs)
District 2
1
Winter Park Winter Park
21-2
Winter Park
20-1
4
West Orange (Winter Garden)
2
Olympia (Orlando) Bishop Moore
6-5
3
Bishop Moore (Orlando)
District 3
1
Boone (Orlando) Boone
17-1
Dr. Phillips
6-5
4
Gateway
2
Dr. Phillips (Orlando) Dr. Phillips
12-6
3
Osceola (Kissimmee)
District 4
1
St. Andrew's (Boca Raton) St. Andrew's St. Andrew's
21-3
4
Spanish River (Boca Raton)
2
Boca Raton Boca Raton
3
Suncoast (Riviera Beach)
District 5
1
Westminster Academy (Fort Lauderdale) Westminster Academy
26-5
Westminster Academy
20-12
4
Douglas (Parkland)
2
Northeast (Oakland Park) Deerfield Beach
8-6
3
Deerfield Beach
District 6
1
St. Thomas Aquinas (Fort Lauderdale) St. Thomas Aquinas
18-4
St. Thomas Aquinas
25-4
4
South Plantation
2
Cardinal Gibbons (Fort Lauderdale) Fort Lauderdale
8-6
3
Fort Lauderdale
District 7
1
Western (Davie) Cooper City Hollywood Hills
16-13
4
Cooper City
2
Hollywood Hills Hollywood Hills
16-9
3
Cypress Bay (Weston)
District 8
1
Pembroke Pines Charter Pembroke Pines Charter Pembroke Pines Charter
12-6
4
Everglades (Miramar)
2
South Broward (Hollywood) South Broward
3
Flanagan (Pembroke Pines)
District 9
1
Hialeah Hialeah Dr. Krop
10-9
4
North Miami Beach
2
Dr. Krop (Miami) Dr. Krop
14-0
3
Hialeah Gardens
District 10
1
Miami Country Day Miami Country Day
Miami Country Day
21-11
4
MAST (Key Biscayne)
2
Miami Beach Miami Beach
3
Miami
District 11
1
Ransom Everglades (Miami) Ransom Everglades Ransom Everglades
23-1
4
(bye)
2
Coral Gables Coral Gables
3
(bye)
District 12
1
Gulliver Prep (Miami) Gulliver Prep Gulliver Prep
15-5
4
Miami Killian
2
Miami Palmetto Miami Palmetto
3
Coral Reef (Miami)